Acasa

Célkitűzés

Fedezze fel a Prejmer erődített templomát

A prejmeri templomerőd Erdély egyik legfontosabb középkori történelmi emléke. És azt szeretnénk, hogy minél több ember turisztikai látványosság listáján szerepeljen.

Látogatás az erődben

Ez a turisztikai látványosság szerepel az UNESCO világörökségi listáján, és az egyetlen hely Romániában, amelyet a híres Michelin turistakalauz három csillaggal értékelt.

A templom látogatása

A Szent Keresztnek szentelt templomot a központi görög kereszt alaprajzára építették, amelyet a 16. században beavatkozásokkal módosítottak. Az épület eredetileg négy egyenlő karból állt.

Múzeum

A kapufolyosó fölött 1793-ban épült az adóraktár, amelyben ma egy kis múzeum működik, ahol a mezőgazdasági szerszámoktól a kovácsszerszámokig minden megtalálható.

Ha szeretné megnézni az erődöt, bármikor vásárolhat jegyet online!

Hol van az erőd?

Prejmer erőd található a nevét viselő községben, Prejmer, Brassó megyében, az erőd mindössze 15 km-re található a várostól, Brasovadică körülbelül 15 perc, az út nagyon jó, és lehet parkolni közvetlenül a turisztikai cél előtt.

1999-ben felkerült az UNESCO világörökségi listájára.

A templom 1218-ból származik

Erdély legrégebbi triptichonja

1999-ben felkerült az UNESCO világörökségi listájára.

Erdély legrégebbi triptichonja

A templom 1218-ból származik

Rövid történet

Prejmer erőd - UNESCO örökség

Biserica-Fortificata-Prejmer

Tudta, hogy a Prejmer-erőd Európa egyik legjobban megőrzött erődítménye?

A prejmeri templomerőd Erdély egyik legfontosabb középkori történelmi emléke. A templom építését a Német Lovagrend Odinja kezdte el 1218-ban.

Rövid történet

Prejmer erőd - UNESCO örökség

Biserica-Fortificata-Prejmer

Tudta, hogy a Prejmer-erőd Európa egyik legjobban megőrzött erődítménye?

Prejmer erődített templom

Ajánlás

Experience

Mit mondott néhány látogatónk az erődről és az imahelyről.

Prejmer erődített templom

Ajánlás

Experience

Mit mondott néhány látogatónk az erődről és az imahelyről.

Tudta, hogy az erőd különböző művészeti tárgyakat fogad be?

A templom, a várfalakban lévő kamrák és a múzeum mellett olyan igazi művészeti tárgyakat is felfedezhet, mint az orgona, a harangok, a padok, a szószék és sok más.

Az oltár 1804-ből származik, és a központi táblát Friederich Miess festette. Ez a festmény ma az északi mellékhajó nyugati falán található.

A régi orgona (pedál nélkül) a nyugati galérián található. 1676-ban egy új, 65 fl. értékű orgonát vásároltak, majd orgonistát alkalmaztak.

1916-ban, az első világháború idején három harangot elkoboztak, amelyeket 1923-ban három, Apoldában (Türingia) öntött haranggal helyettesítettek.

műtárgyak

A templom melletti falak igazi műalkotásoknak adnak otthont.

műtárgyak

A templom melletti falak igazi műalkotásoknak adnak otthont.

Tudta, hogy az erőd különböző művészeti tárgyakat fogad be?